OLEJ Z CHIA 0

OLEJ Z CHIA FORM FOOD − WARTOŚCI ODŻYWCZE

 

Świeży Olej z CHIA Form Food zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych: alfa-linolenowy (Omega 3), linolowy, palmitynowy, stearynowy, oleinowy oraz bogaty jest w wapń, cynk i żelazo oraz witaminę E zwaną witaminą młodość. Olej zawiera również leptynę, która ma właściwości zwiększające poziom energii. najdziemy tu też istotne ilość magnezu, cynku, witaminy B3 (niacyny), potasu, witamina B1 (tiaminy) i witaminy B2.

WPŁYW OLEJUZ CHIA FORM FOOD NA ZDROWIE

Zawarte w  oleju z Chia  kwasów tłuszczowe Omega-3 (kwas α-linolenowy ) obok kwasu askorbinowego (czyli witaminy C) oraz α-tokoferolu (czyli witaminy E) jest jednym z najlepszych antyoksydantów. Chronią one organizm przed wolnymi rodnikami – szczególnie tymi, które powodują niebezpieczne zmiany miażdżycowe, choroby neurologiczne, stany zapalne, czy choroby dróg oddechowych.  Pomaga zmniejszać ryzyko rozwoju stanów zapalnych w organizmie i chronić przed przewlekłymi chorobami np. zapaleniem stawów. Nowe doniesienia wskazują również, że może mieć korzystny wpływ na poprawę insulinowrażliwości i regulację poziomu cukru we krwi. Poprawia wydolność tlenową mięśni i zwiększa ilość glikogenu w mięśniach i wątrobie, co sprawia, że jest chętnie stosowany jako suplement w diecie kulturystów i miłośników fitnessu. Dieta bogata w kwas linolenowy wypływa na poprawę koncentracji, odporności na stres oraz wspomaga zmysł wzroku.

Zawarte w oleju z Chia  wapń, cynk i żelazo, poprawiają kondycję kości, stawów, włosów, paznokci i skóry. Uzupełnią niedobory organizmu w zakresie brakujących witamin i minerałów, których brakuje osobom przemęczonym, zestresowanym i prowadzącym szybkie tempo życia.

Tylko Olej tłoczony na zimno i nierafinowany, posiada wszystkie wyżej wymienione właściwości. Nie może mieć też w składzie żadnych substancji chemicznych

 

SPOSÓB WYTWARZANIA OLEJU Z CHIA FORM FOOD

Olej z Chia  Form Food powstaje z wysokiej jakości, wyselekcjonowanych nasion, najlepszych odmian ziaren chia (szałwia hiszpańska). Dokładamy wszelkich starań, aby surowiec potrzebny do produkcji był wolny od substancji chemicznych. Nasze ziarna są wolne od GMO. Nie wiesz, gdzie kupić Olej z Chia? Olej Form Food powstaje w małej rodzinnej firmie, która tłoczy w 100% naturalne, nieoczyszczone, nierafinowane, Oleje bez żadnych sztucznych dodatków ani konserwantów. Proces powstawania Oleju odbywa się tradycyjną metodą tłoczenia na zimno w specjalnej prasie ślimakowej, w której temperatura tłoczenia nie przekracza 40ºC. Dzięki utrzymaniu takiej temperatury tłoczenia, otrzymany Olej z Lnu ma cechy oleju dziewiczego. Olej dziewiczy to taki, który po wytłoczeniu ziarna ma dokładnie taki sam skład biochemiczny, jaki miało ziarno poddawane tłoczeniu. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia, nasze Oleje zachowują wszystkie naturalne właściwości, stając się wyśmienitym, pełnowartościowym produktem, często nie tylko odżywiającym, ale i leczącym. Oleje tłoczone są na bieżąco w małych ilościach, dlatego mają Państwo gwarancję, że zamawiacie i otrzymacie Olej świeżo tłoczony.

 

OLEJ Z CHIA FORM FOOD − ZASTOSOWANIE KULINARNE

Olej z Chia Form Food może być używany tylko na zimno np. do sałatek, śledzi, sosów, gotowanych jarzyn, białego sera, pieczywa, past, makaronów, kasz lub spożywany bezpośrednio.

Więcej o zastosowaniu kulinarnym naszego Oleju znajdziesz w zakładce PRZEPISY.

 

SKŁAD OLEJU Z CHIA FORM FOOD

100 % Olej z Chia

 

PRZECHOWYWANIE OLEJU Z CHIA FORM FOOD

Chcąc zachować zdrowotne właściwości Oleju należy przechowywać go w chłodnym miejscu, szczególnie po otwarciu, najlepiej w lodówce (temperatura od 4 do 10ºC ) w zamkniętej ciemnej butelce, maksymalnie przez 6 miesiący. Może wytrącać się osad. Sposobem na dłuższe przechowanie Oleju z Chia, nawet do 12 miesięcy, jest jego zamrożenie. Nie należy go podgrzewać.

 

Zastanawiasz się gdzie kupić Olej z Chia? Firma Form Factory właściciel marki Form Food gwarantuje Państwu zachowanie optymalnych warunków przechowywania Olejów począwszy od momentu magazynowania ziarna, tłoczenie Oleju, butelkowanie, aż do momentu zapakowania przesyłki, zawierającej gotowy produkt dla Państwa i przekazania jej firmie kurierskiej.

Pojemność: 100 ml, 250 ml.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl