O firmie

Form Factory, właściciel marki Form Food, to rodzinna firma stworzona przez pasjonatów aktywnego życia w zgodzie z naturą.
Naszym priorytetem od zawsze było zdrowe, naturalne, maksymalnie nieprzetworzone sztucznie i ekologiczne żywienie. Lubimy gotować, kochamy przyrodę, ludzi i zwierzęta. Nasze doświadczenia życiowe jasno pokazują, że to, co jemy ma wielki wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. Odpowiednie żywienie wyzwala w nas pozytywną energię, rozjaśnia umysł i motywuje do aktywności fizycznej. To wszystko sprawia, że czujemy się zdrowsi i szczęśliwsi.

Specjalizujemy się w olejach na zimno tłoczonych, które stanowią podstawę dobrej, zbilansowanej i zdrowej diety. Nasze oleje powstają z wyselekcjonowanych, sprawdzonych pod kątem zanieczyszczeń, wysokiej jakości ziaren roślin oleistych. Większość surowców pochodzi z polskich, lokalnych, często sąsiedzkich upraw. Dokładamy wszelkich starań, aby ziarna potrzebne do produkcji był wolne od jakichkolwiek substancji chemicznych.

 Tłoczymy oleje 100% naturalne, surowe, nieoczyszczone, nierafinowane, aktywne biochemicznie oleje bez żadnych sztucznych dodatków ani konserwantów. Nie przedłużamy ich terminów ważności.

Proces powstawania oleju odbywa się metodą tłoczenia na zimno w prasie ślimakowej, w której temperatura tłoczenia nie przekracza 40 st. C. Dzięki utrzymaniu takiej temperatury tłoczenia otrzymany olej ma cechy oleju dziewiczego (extra vergine). Olej dziewiczy to taki, który po wytłoczeniu ziarna ma dokładnie taki sam skład biochemiczny co miało poddawane tłoczeniu ziarno.

Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia nasze oleje zachowują wszystkie naturalne właściwości, stając się wyśmienitym, pełnowartościowym produktem często nie tylko odżywiającym, ale i leczącym. Nasze oleje polecane są do codziennego spożywania, jak i do kuracji leczniczych. Większość naszych olei to skarbnica Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), bardzo ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Muszą być dostarczane nam z zewnątrz i najlepiej oczywiście w formie pierwotnej. Formę pierwotną NNKT zapewniają tylko nierafinowane, tłoczone na zimno oleje, jakości Form Food.

Oleje tłoczone są na bieżąco w małych ilościach, dlatego macie Państwo gwarancję, że zamawiacie i otrzymacie olej świeżo tłoczony.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym www.formfood.pl lub mailowo.

Na stronie i FB Form Food informujemy o naszych współpracujących sklepach, punktach odbioru czy też targach i innych imprezach, na których można kupić nasze produkty.
O poszczególnych olejach, ich historii i miejscu powstania, właściwościach zdrowotnych oraz o ich zastosowaniu kulinarnym i kosmetycznym można poczytać na naszym blogu. Zapraszamy również do zapoznania się z doskonałymi przepisami. Mamy nadzieję, że zainspirują Państwa do wykorzystania naszych produktów w Waszej codziennej diecie i w kuchni.

Naszym motto są słowa Hipokratesa:


„Niech żywność będzie twoim lekiem, a lek Twoją żywnością”

Z życzeniami zdrowego, smacznego i aktywnego życia,

Anna Formańska z rodziną

 


 


   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl