Świeży olej rzepakowy Form Food 250ml

Dostępność: duża ilość
Cena: 10,00 zł 10.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

ZDROWY OLEJ RZEPAKOWY NIERAFINOWANY – NAJLEPSZY OLEJ DO SMAŻENIA

Zdrowy Olej Rzepakowy nierafinowany nazywany jest "oliwą północy" ze względu na prawie identyczny skład biochemiczny jak oliwa z oliwek oraz walory zdrowotne. Oliwa z oliwek zawiera jednak mniej kwasów nienasyconych, a w dodatku Olej Rzepakowy nierafinowany zawiera znacznie więcej kwasów omega 3, których w naszych warunkach geograficznych i klimatycznych bardzo brakuje. Olej Rzepakowy nierafinowany jest doskonały do spożywania na zimno, ale to również jeden z najzdrowszych olejów do smażenia, duszenia czy grillowania.

OLEJ RZEPAKOWY NIERAFINOWANY − WARTOŚCI ODŻYWCZE 

W porównaniu z innymi tłuszczami Olej Rzepakowy nierafinowany zawiera najmniej nasyconych kwasów tłuszczowych, które są niekorzystne dla naszego serca. Co więcej − jest on bogatym źródłem kwasów Omega-3 i Omega-6 oraz steroli roślinnych, które pomagają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Ponadto, Olej Rzepakowy nierafinowany charakteryzuje się optymalną proporcją kwasów Omega-6 do Omega-3 (2:1), co sprawia, że można go uznać za tłuszcz prozdrowotny. Olej Rzepakowy nierafinowany jest również bogatym źródłem witaminy A, E, D3 oraz K..

WPŁYW OLEJU RZEPAKOWEGO NIERAFINOWANEGO NA ZDROWIE

Naturalny tłoczony na zimno Olej Rzepakowy nierafinowany przeciwdziała chorobom serca i układu krążenia, obniża poziom cholesterolu we krwi, chroni nasze komórki przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Olej Rzepakowy nierafinowany reguluje przemianę materii, zapewnia optymalny rozwój mózgu i wzroku, pomaga zwalczyć łuszczycę i zapalenie stawów. Dzięki zawartości witaminy E (zwanej witaminą młodości), ma wpływ na poprawę wyglądu skóry, chroni nas przed chorobami cywilizacyjnymi. Olej Rzepakowy wpływa też na zwiększenie zasobów energii, wzmocnienie ścianek komórkowych, zmniejszenie ryzyka wystąpienia raka, zapobieganie cukrzycy i utrzymanie sprawności umysłowej na wysokim poziomie.
Tylko Olej tłoczony na zimno i nierafinowany, posiada wszystkie wyżej wymienione właściwości. Nie może mieć też w składzie żadnych substancji chemicznych.

OLEJ RZEPAKOWY NIERAFINOWANY − ZASTOSOWANIE KULINARNE 

Świeży Olej Rzepakowy nierafinowany Form Food odróżnia od olejów rafinowanych to, że podczas smażenia nie zmienia swoich właściwości. Szybko osiąga wysoką temperaturę, nie pryska jak inne oleje rafinowane. Dzięki temu, że nasz Olej nie jest poddany rafinacji oraz filtrowaniu, jest łatwiej strawny dla organizmu. Potrawy przyrządzone na nim nie zalegają w żołądku. Świeży Olej Rzepakowy nierafinowany Form Food jest doskonałym olejem do smażenia, ale zalecany jest przede wszystkim do spożywania na zimno tj. do sałatek, surówek, śledzi, past, majonezów, kasz, jogurtów, sera, zup i sosów, itp.
Więcej o zastosowaniu kulinarnym naszego Oleju znajdziesz w zakładce PRZEPISY.
SKŁAD: 100 % Olej z rzepaku.

SPOSÓB WYTWARZANIA OLEJU RZEPAKOWEGO NIERAFINOWANEGO

Świeży Olej Rzepakowy nierafinowany Form Food powstaje z wyselekcjonowanych nasion oraz odmian polskiego rzepaku. Dokładamy wszelkich starań, aby ziarna wykorzystywane do tłoczenia nie zawierały substancji chemicznych. Naszego surowca nie randapuje się przed zbiorami, nie poddaje się go również modyfikacjom genetycznym. Ziarna magazynowane są w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, do których nie dostaje się wilgoć z zewnątrz. Świeży Olej Rzepakowy nierafinowany Form Food powstaje typowo rodzinnej tłoczni, która wytłacza w 100% naturalne, nieoczyszczane i nierafinowane produkty. Oleje nie zawierają sztucznych dodatków ani konserwantów. Olej tłoczony jest na zimno w prasie ślimakowej, dzięki czemu ziarno nie traci swoich właściwości odżywczych i zdrowotnych po procesie wytłoczenia produktu. Dbamy o to, żeby nasze Oleje były pełnowartościowym i smacznym produktem, bogatym w wartości odżywcze i lecznicze. Zdrowe Oleje marki Form Food tłoczone są w małych ilościach na bieżąco, dzięki czemu mają Państwo pewność, że dostarczony przez nas produkt jest świeżo wytłoczony.

PRZECHOWYWANIE OLEJU RZEPAKOWEGO NIERAFINOWANEGO

W celu zachowania wartości zdrowotnych produktu, powinno się go przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, przez okres maksymalnie 3 miesięcy. W celu wydłużenia jego żywotności, można go zamrozić, a następnie jest zdatny do spożycia przez kolejne 6 miesięcy. Wytrącający się osad jest naturalny.

Pojemności: 250 ml, 500 ml, 750 ml

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl