Blog kategorie
Opcje przeglądania
Witamina E
Wysoka zawartość kwasów Omega-6
Wysoka zawartość kwasów Omega-3
Blog chmura tagów

Oleje dla zdrowia

Świeże, nierafinowane oleje roślinne w swojej czystej postaci zajmują niezmiernie ważne miejsce w obszarze zdrowego odżywiania i co więcej okazują się bardzo skuteczne w leczeniu wielu chorób.

Oleje Form Food są naturalnymi, surowymi (raw food), bez zbędnych dodatków chemicznych olejami dziewiczymi. Co to oznacza? Skład chemiczny naszych olejów jest identyczny, jak skład ziarna, z którego powstał dany olej.

Dzięki swoim leczniczym właściwościom i zawartości cennych witamin, mikroelementów i nienasyconych kwasów tłuszczowych, świeże oleje tłoczone na zimno często wykorzystywane są w dietach leczniczych. Przykładów nie trzeba daleko szukać – dieta dr Budwig, Jerzego Zięby, Michała Tombaka, Mikołaja Szewczenko, a także inne diety sportowe, odchudzające i oczyszczające.

Pamiętajmy, że jeśli chcemy użyć oleju do smażenia, pieczenia czy gotowania, to należy wykorzystać właściwy olej, który ma odpowiednio wysoką temperaturę dymienia – np. olej kokosowy, olej rzepakowy lub klarowane masło.

Nasza rada: nawet do smażenia nie używajcie olejów rafinowanych, ponieważ pomimo wysokiej temperatury spalania, są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Mnóstwo cennych informacji o zastosowaniu naszych olejów znajdziecie w  opisach produktów, a także na blogu Form Food.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl